Pas shumë spekulimeve, më në fund është zyrtare klubi i ri i Armando Sadikut.

Sulmuesi shqiptar karrierën do ta vazhdoj në elitën e futbollit turk, tek skuadra Erzurumspor.

Ka qenë vetë klubi që nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, ka zyrtarizuar Sadikun si përforcimin e ri.

“Ramë dakord me Armando Sadikun për parimin. Lojtari do të vijë në Erzurum dhe do t ‘ i bashkohet ekipit tonë pas përfundimit të ndeshjeve të kombëtares”, shkruhet në njoftimin zyrtar të klubit.

Erzum e ka bërë një video tejet interesante në publikimin e lajmit se kanë nënshkruar me Sadikun.

Gjithsesi detajet financiare nuk janë bërë publike, por vlen të ceket se Sadiku i është bashkuar klubit turk si lojtar i lirë. /Telegrafi/