LAJMI I FUNDIT:

Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Zvicra shkatërron Bjellorusinë në ndeshjen e zhvilluar në Serbi, Xhaka njëri nga më meritorët

Përfaqësuesja e Zvicrës ka marrë një fitore të madhe 5-0 si mysafir i Bjellorusisë në ndeshjen e parë të Grupit I në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”.

Reklama

Helvetikët e kanë nisur në mënyrë të përkryer kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian, duke shënuar një fitore të thellë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të vendasve, të cilët shënuan tri gola të shpejtë.

Ishte Renato Steffen, i cili në minutën e katërt shënoi për 0-1, në minutën e 17-të për epërsinë 0-2 dhe në minutën e 29-të kompletoi het-trikun për 0-3.

Në pjesën dytë, Helvetikët përsëri ishin skuadër më e mirë duke krijuar më shumë dhe duke shënuar edhe dy gola tjerë.

Ishte mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, i cili në minutën e 62-të shënoi një gol të bukur për 0-4.

Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë
Lexo po ashtu Granit Xhaka shënon gol të bukur dhe asiston brenda tre minutave ndaj Bjellorusisë

Xhaka ishte meritor edhe tek goli i fundit pasi asistoi për Zeki Amdouni (65’), i cili vulosi rezultatin përfundimtar 0-5.

Pas kësaj fitore, Zvicra e sheh veten në pozitën e parë me tri pikë, ndërsa në ndeshjen e radhës e pret Izraelin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori