Kombëtarja e Zvicrës dhe ajo e Anglisë kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Helvetikët dhe Tre Luanët do të luajnë mes vete për ndeshjen e vlefshme për vendin e tretë të Ligës A në Ligën e Kombeve.

Ky takim do të zhvillohet në stadiumin D. Afonso Henriques të Guimaraesit në Portugali me fillim nga ora 15:00.

Kombëtarja e Zvicrës vjen në këtë ndeshje pas humbjes nga Portugalia, ndërsa Anglia humbi nga Holanda.

Të dy kombëtaret synojnë fitoret, ndërsa trajnerët kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Helvetikët nga minuta e parë do të luajnë edhe dy yjet shqiptare, Granit Xhaka si kapiten dhe Xherdan Shaqiri.

Zvicra: Sommer; Schar, Akanji, Elvedi; Mbabu, Xhaka, Freuler, Rodrigues; Shaqiri, Fernandes; Seferovic.

Anglia: Pickford, Alexander-Arnold, Maguire, Gomez, Rose; Delph, Dier, Alli; Lingard, Sterling, Kane.

/Telegrafi/