Legjenda e Chelseat, Gianfranco Zola është i befasuar më punën që po bën Antonio Conte tek “Blutë” e Londrës këtë sezon të garave.

Zola thotë se Conte është trajner i madh, por ai është i befasuar me ndikimin e shpejtë te Contes tek Chelsea.

Londinezët kryesojnë Premier Leaguen pas xhiros së 13-të më 31 pikë, ndërsa të shtunën Chelsea përballet me Manchester Cityn.

“Unë e di se si punon Antonio, unë e di sa i mirë është ai”, ka thënë Zola.“Është surprizë për të parë kaq shpejtë punën e tij të mrekullueshme. Gjithçka është për shkak të punës që ai e bën dhe unë mendoj se ai e meriton këtë që ka arritur”, tha ai.