0Shares

Didier Deschamps ka një kontratë të vlefshme me Francën deri në Kampionatin Evropian të vitit 2020.

Megjithatë, ekipi francez tashmë ka nisur ta imagjinon të ardhme pa të gjersa El Confidencial shkruan sot se Zinedine Zidane është një ndër alternativat e Federatës së Futbollit të Francës.

Gjithmonë sipas këtij informacioni, francezi po ndjen se koha e tij në Real Madrid po i vjen fundi dhe se do të mund ta drejtojë kombëtaren, për të cilën është paraqitur 108 herë si futbollist.

Zinedine Zidane (Getty Images)

Zidane thuhet se nuk e sheh veten në ndonjë skaudrë tjetër pas largimit nga madrilenët dhe se preferon ta merr kombëtaren e Francës.

Në parim, ideja e Zidane do të ishte të vazhdonte në Santiago Bernabeu, pos nëse Florentino Perez vendos ta largoj nëse dështon në finalen e Ligës së Kampionëve kundër Liverpoolit.

Theksojmë se Zidane shënoi 31 gola për “The Blues”, përkatësisht dy prej tyre i shënoi në finalen e vitit 1998 kundër Brazilit që i dha francezëve Kupën e vetme të Botës.

Ai gjithashtu fitoi Kampionatin Evropian në vitin 2000 ndërsa është lojtari i katërt me më shumti paraqitje për kombëtaren pas Lilian Thuram, Thierry Henry dhe Marcel Desailly. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)