Zidane: Mund të kishim shënuar më shumë gola ndaj Sevillës

Zinedine Zidane (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

Zinedine Zidane është deklaruar pas fitores së mundimshme ndaj Sevillës në kuadër të javës së pestë në La Liga me rezultat 0-1.

Trajneri francez ka thënë se është i lumtur me paraqitjen e lojtarëve, derisa e kanë dominuar ndeshjen qysh nga minuta e parë.

“Jam i lumtur me paraqitjen e lojtarëve në këtë takim, pasi e kemi dominuar ndeshjen qysh nga minuta e parë”, ka thënë Zidane pas ndeshjes.

Sevilla vs Real Madrid (Foto: Aitor Alcalde/Getty Images/Guliver)

“Karim (Benzema) u gjend mirë nga ai asistim i Dani (Carvajal) dhe e merituam ta fitonim ndeshjen”.

Real Madridi vuan, por fiton ndaj Sevillës me rezultat minimal
Lexo po ashtu Real Madridi vuan, por fiton ndaj Sevillës me rezultat minimal

“Mendoj se ne duhet të kishim shënuar më shumë gola, pasi e zhvilluam lojën tonë dhe kundërshtari nuk kishte shumë hapësira para”, ka shtuar më tej Zidane.

Pas javës së pestë, Real Madridi pozicionohet në vendin e dytë me 11 pikë, aq sa ka edhe Athletic Bilbao në të parin, ndërsa në xhiron e gjashtë madrilenët do të përballen me Osasunan. /Telegrafi/

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës