Zinedine Zidane ka marrë një vendim të befasishëm për t’i lënë jashtë Gareth Balen dhe James Rodriguezin nga skuadra e tij për ndeshjen e së martës në Ligën e Kampionëve ndaj Club Brugge.

Dyshja ishin të destinuar të largoheshin nga Bernabéu gjatë verës, por janë rikthyer si lojtarë të rëndësishëm në këtë fillim sezoni.

Allvaro Odriozola, Brahim Díaz, Mariano Díaz dhe Rodrygo Goes mbesin jashtë po ashtu sikurse edhe Ferland Mendy që është i lënduar.

Marcelo dhe Isco janë kthyer pas dëmtimit dhe do të jenë në listë.

Zidane do të duhet të zvogëlojë listën edhe për një lojtar pasi lejohen vetëm 19, ndërsa ai aktualisht edhe ka një më shumë.  /Telegrafi/


Portierët: Courtois, Areola dhe Altube.

Mbrojtësit: Carvajal, Militao, Ramos, Varane, Nacho dhe Marcelo.

Mesfushorët: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde dhe Isco.

Sulmuesit: Hazard, Benzema, Lucas Vázquez, Jovic dhe Vinicius.