LAJMI I FUNDIT:

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Zidane i gatshëm të marrë menjëherë drejtimin e gjigantit evropian nëse shkarkohet trajneri i tyre

Menaxheri i Bayern Munichut, Thomas Tuchel, u pyet të dielën nëse ai mendonte se ai ishte ende njeriu i duhur për këtë detyrë pas humbjes 3-2 të skuadrës së tij ndaj Bochum, që i lë ata tetë pikë prapa Bayer Leverkusen me vetëm 12 ndeshje të mbetura. Mund të jetë një legjendë e Real Madridit që do të marrë drejtimin prej tij.

Sipas gazetarit Florian Plettenberg, Zidane është një opsion që është diskutuar nga Bayerni brenda vendit nëse Tuchel largohet nga Allianz Arena.


Drejtuesit janë të etur që ish-trajneri i Chelseat dhe Borussia Dortmundit të vazhdojë deri në fund të sezonit, por duke pasur parasysh natyrën delikate të gjërave, ata po e shikojnë situatën ndeshje pas ndeshje.

Zinedine Zidane bëhet favoriti kryesor për të zëvendësuar Tuchel tek Bayerni
Lexo po ashtu Zinedine Zidane bëhet favoriti kryesor për të zëvendësuar Tuchel tek Bayerni

Gjigantët bavarez vlerësojnë përvojën dhe ‘aurën’ e tij, ndërsa në mënyrë interesante Plettenberg pohon se Zidane do të ishte menjëherë në dispozicion.

Nuk është ende e qartë nëse kjo do të thotë se Zidane është thjesht i palidhur, apo nëse Zidane ka treguar se ai do të ishte i gatshëm të merrte përsipër menjëherë.

Do të ishte puna e parë e madhe që Zidane ka pasur që nuk është në Real Madrid, me një magji në Castilla dhe dy me skuadrën e parë.

Barcelona gjithashtu mund të jetë duke vëzhguar nga afër zhvillimet, me Tuchelin një opsion të përfolur për bankinën e Blaugranave sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori