Quique Setién nuk e di nëse do të vazhdojë të drejtojë Barcelonën. Trajneri spanjoll e di se puna e tij nuk ka dhënë fryte dhe se largimi është mundësi. 

Në fakt Setién, foli për largimin e tij në konferencën për shtyp pasi humbjes 2-1 në shtëpi nga Osasuna.

“Unë nuk e di nëse do të jem te Barcelona kundër Napolit, do të më pëlqente”, ka thënë ai duke lënë të kuptohet shkarkimi i tij mund të ndodh.

Por kush mund ta zëvendësojë Setienin në këtë moment, kur para vetës në muajin gusht Barcelona luan në Ligën e Kampionëve.

Më poshtë i gjeni dhjetë trajnerë, disa prej tyre të njohur që mund të marrin punën te Barcelona.

Arsene Wenger

Erik Ten Hag

Javier García Pimienta

Marcelino García Toral

Marcelo Gallardo

Massimiliano Allegri

Roberto Martínez

Ronald Koeman

Unai Emery

Xavi

/Telegrafi/