LAJMI I FUNDIT:

Zeneli me asistim në fitoren e Adana Demirspor, sulmuesi anësor ka filluar ta gjejë formën    

Zeneli me asistim në fitoren e Adana Demirspor, sulmuesi anësor ka filluar ta gjejë formën    

Arbër Zeneli sot ishte vendimtar me një asistim që në fund doli të jetë edhe i pikëve të plota për skuadrën turke, Adana Demirspor në duel me Antalyaspor që u mbyll 2-1 në të mirë të vendasve.

Sulmuesi i krahut që hyri në lojë në minutën e 39-të dhe asistoi për golin e 2-0 në fundin e pjesës së parë.

Ky ishte asistimi i parë për Zenelin në këtë edicion në Superligën e Turqisë.


28-vjeçari luajti deri në fund të ndeshjes dhe ishte paraqitja e tij e 10-të.

Te Antalyaspor luajti Zymer Bytyqi nga minuta e parë, por që u zëvendësua pas 45 minutash.

Të gjitha lajmet nga KF Gjilani
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga KF Gjilani

Zeneli dhe Bytyqi në këtë verë kanë kaluar në Superligën e Turqisë, pasi në sezonin e shkuar ishin te Remis, respektivisht te Olympiacos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ronaldo, Messi, Pele apo Maradona? - ChatGPT tregon se kush është lojtari më i mirë i të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Tifozët e Anglisë shpallin fajtor një lojtar për humbjen e finales nga Spanja

Përfaqësueset

"Yamal duhet të ndalohet të luajë" - ylli i Spanjës zë në befasi të gjithë me deklaratën për Laminen

Përfaqësueset
Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

Al-Nassr i Ronaldos ofron mega kontratë për ta bërë yllin e Real Madridit futbollistin më të paguar në botë në pozicionin e tij

La Liga
Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Ekspedita e Spanjës arrin në Madrid, vëmendjen merr princesha me fanellën yllit të La Rojas

Përfaqësueset
Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Renditja pëson ndryshime të mëdha, këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori