Zendaya bëri një paraqitje të paharrueshme në tapetin e kuq të “Oscars 2021”.

Aktorja e “Euphoria”, 24 vjeçe, e cila ishte nikoqire në ceremoninë e “Oscars” të dielën mbrëma, mahniti me dukjen në fustanin e verdhë.

Zendaya Maree Stoermer Coleman (emri i vërtetë) befasoi fansat me fustanin e markës ‘Valentino’, duke shfaqur kështu një nga trendët më të mëdha të mbrëmjes.

Zendaya në “Oscars 2021” (Foto: Getty Images)

Aktorja kompletoi pamjen me mbi 183 karat argjendtë me diamante Bulgari nga koleksioni i ri i markës Magnifica, që u prezantua këtë verë. Bizhuteritë, me vlerë mbi gjashtë milionë dollarë, përfshinin një gjerdan karficë, unazë diamanti 30 karat, një unazë masive diamanti me prerje smeraldi dhe vathë po ashtu diamanti.

Reklama

“Ndihma për aktoren të zbukurohet me fustanin dhe diamantet më joshëse krijon një partneritet të shkëlqyeshëm”, thotë stilisti i Zendaya, Law Roach.

Reklama
Oscars 2021: Grimi dhe modelimet më të mira të flokëve Oscars 2021: Grimi dhe modelimet më të mira të flokëve

“Është një pamje vërtet joshëse”, shton ai. “Është një vajzë e modës dhe pas kaq shumë pamjesh së bashku, ne kemi këtë besim të padiskutueshëm. Na pëlqen të eksperimentojmë me modën dhe të krijojmë pamje për të cilat njerëzit do të flasin”.

View this post on Instagram

A post shared by Law Roach (@luxurylaw)

Meqenëse, të gjithë sytë ishin drejt bizhuterive dhe fustanit, grimerja Sheika Daley u mundua t’i jepte aktores një pamje më të freskët.

“Ngjyra e veshjes ishte aq e guximshme sa donim ta mbanim përbërjen neutrale me shumë ngjyra të lehta”, theksoi ajo.

Reklama

Bizhuteritë gjashtë milionë dollarëshe të Zendaya

Pas ceremonisë, shumë njerëz e krahasuan këtë veshje me të aktores amerikane, Cher. /Telegrafi/

Zendaya dhe Cher (Foto: Getty Images)