LAJMI I FUNDIT:

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Zbulohen fjalët e para që Tyson Fury ia tha Usykut pas përfundimit të meçit

Janë zbuluar fjalët e para që Tyson Fury ia ka thënë Oleksandr Usykut pas përfundimit të meçit.

Ukrainasi Usyk pordhoi një shfaqje brilante teksa u bë për herë të parë në histori kampion i peshave të rënda në boks që prej Lennox Lewis në 1999, pasi mposhti Furyn me vendim të ndarë të gjyqtarëve.

Në një stadium të mbushur i tëri në Arabinë Saudite, dy boksierët dhuruan një shfaqje të mrekullueshëm që do të mbetet gjatë në mendjen e tifozëve të boksit.

Dy boksierët u përcollën jashtë ringut nga emra të mëdhenj si Cristiano Ronaldo, Anthony Joshua, Neymar dhe Ryan Garcia.

Pas përfundimit të ndeshjes, një video kapi momentin kur Fury dhe Usyk shkëmbyen disa fjalë me njëri-tjetrin pas përfundimit të raundit të 12-të.

Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk
Lexo po ashtu Deklarata skandaloze e Tyson Furyt menjëherë pas humbjes ndaj Oleksandr Usyk

Ashtu siç shihet në video, Fury e puthi Usykun në kokë dhe e cilësoi kundërshtarin e tij si një ‘luftëtar’, para se të lëvizte tek cepi ku gjendej ekipi i tij.

Pas ndeshjes Usyk u shpreh i lumtur me fitoren, ku tha se kjo fitore i takon njerëzve që u lutën për të dhe më së shumti ushtarëve të Ukrainës të cilët po luftojnë për të mbrojtur tokat e tyre.

Në fund, boksieri ukrainas e la të hapur mundësinë për një meç të dytë me Furyn duke thënë se është i gatshëm për të, dhe sipas informacioneve të para, një përballje e dytë mes dy boksierëve pritet të ndodhë në muajin tetor./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

Evitohet tragjedia në Spanjë, terroristët kishin urdhër të qëllonin futbollistët dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Rekordi i tij u thye nga Nedim Bajrami, flet futbollisti rus Kirichenko: Nuk e prisja nga Shqipëria

Ndërkombëtare
Romano zbulon lojtarin e Real Madridit që ka filluar bisedimet për marrëveshje të re

Romano zbulon lojtarin e Real Madridit që ka filluar bisedimet për marrëveshje të re

La Liga
Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Ronaldinho “shpërthen” ndaj Brazilit: Nuk do t’i shikoj ndeshjet e tyre, shumica janë lojtarë mesatarë

Përfaqësueset
Ballkani ka tre skuadrat shqiptare si kundërshtarë të mundshëm në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve

Ballkani ka tre skuadrat shqiptare si kundërshtarë të mundshëm në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Ishte hero në finalen e Ligës së Evropës, Bayerni po tenton transferimin e tij

Ishte hero në finalen e Ligës së Evropës, Bayerni po tenton transferimin e tij

Bundesliga
Kalo në kategori