Young debuton me asistim te Interi, shënon Lautaro

Ashley Young ka debutuar me asistime me fanellën e skuadrës së tij të re, Interit.

Anësori anglez u transferua para disa ditësh te Interi nga Manchester Unitedi për një shifër të raportuar prej 1.5 milion eurosh.

Sot (e diel), Young e ka parë veten si titullar në ndeshjen që Interi po e zhvillon në Giuseppe Meazza ndaj Cagliarit.

Anglezi është familjarizuar shpejt me fanellën zikaltër dhe ka gjetur asistimin e parë vetëm 29 minutave lojë në debutim.

Young ka bërë një harkim të mirë nga e djathta, ndërsa Lautaro Martinez ka shënuar për epërsinë 1-0 të Interit.

34-vjeçari tashmë ka më shumë asistime te Interi sesa te Unitedi në 12 ndeshje këtë sezon. /Telegrafi/

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Dy lojtarët më të rrezikshëm të Real Madridit me të cilët është përballur Xavi si trajner i Barcelonës

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes