LAJMI I FUNDIT:

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Barcelona është në kërkim të një mesfushori këtë verë për të zëvendësuar Sergio Busquets, pasi përpjekjet e tyre për ta bërë këtë me Oriol Romeu ishin të pasuksesshme këtë vit. Një numër janë lidhur me Blaugranët, por mesfushori i Manchester Cityt, Kalvin Phillips, ka vendosur të vendosë veten në radar.

Pasi humbi vendin e tij në skuadrën e Manchester Cityt, Phillips shkoi në huazim te Ëest Ham në janar, një lëvizje që nuk funksionoi dhe e pa atë sërish në stol.

Barcelona ishte interesuar për 28-vjeçarin në janar, por vendosi që nuk mund t’i ofronte atij një marrëveshje huazimi për shkak të pagës së tij.

Skuadrat e tjera të Ligës Premier janë të interesuara për Phillips për një lëvizje këtë verë, dhe City dëshiron ta shesë atë për rreth 30 milionë euro.

Megjithatë, sipas gazetës Sport, Phillips i është vetofruar Barcelonës, dhe nëse, siç ndodhi me Joao Cancelon, ata nuk mund të gjejnë një blerës, gjigantët katalunas mund të kenë opsionin për të lëvizur për të.

Objektivi kryesor i Barcelonës për këtë pozicion është Joshua Kimmich i Bayern Munich, por ai duket një opsion i vështirë financiarisht.

Ata gjithashtu kanë rënë dakord për kushtet personale me Guido Rodriguez, por po përballen me një garë me kohën për të konfirmuar atë marrëveshje, ndërsa Pepelu i Valencias është një tjetër që ka rënë në sy.

Phillips ka të ngjarë të jetë opsioni i dytë më i lirë i grupit, dhe ndoshta këtu qëndrojnë shanset për një marrëveshje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori