Gjatë ditës së sotme (9 prill 2021) ndërroi jetë legjenda e hip-hipit, DMX.

Lajmin e trishtë e bënë të ditur familjarët e tij, të cilët me pikëllim njoftuan për vdekjen e reperit.

Ndërkohë, yjet shqiptare në rrjetet sociale kanë reaguar për këtë humbje, duke ndarë imazhet e të ndjerit.

Ndër ta është Bim Bimma, i cili në një postim në Instagram shpërndau imazhin ku shihej së bashku me DMX.

View this post on Instagram

A post shared by BimBimma (@nrbim)

Foto: Instagram/mozzik

Foto: Instagram/skivi_undercova

Në mesin e tyre ishin edhe Ledi Vula, Majku, Capital T, Rina Balaj dhe shumë të tjerë që shprehën ngushëllime.

Foto: Instastory/truekapo

Foto: Instastory/noizy

Foto: Instastory/ledrivula

Foto: Instastory/ferofera

Foto: Instastory/majkaveli

Kujtojmë se DMX pësoi sulm në zemër, për shkak të abuzimit që bëri me lëndë narkotike. /Telegrafi/