LAJMI I FUNDIT:

Yjet e muzikës pop dhe mallkimi i tyre, droga!

Yjet e muzikës pop dhe mallkimi i tyre, droga!

Luanë në skenë, flutura të brishta kur dritat fiken. Shumë prej idhujve të muzikës pop të viteve të tetëdhjeta, fatin e patën të trishtë. Buzëqeshjet në gazeta, blicet e fotografeve, kopertinat e bujshme, miliona disqe të shitura, fshihnin në plot raste errësirën që pushtonte shpirtin e këtyre artisteve, pasiguritë dhe boshllëkun.

Nëse përpara publikut, idhujt e asaj kohe dukeshin të pathyeshëm, stadiumi bosh nxirrte në pah cenueshmërinë e tyre. Që prej vitit 1987, “Need You Tonight” ka qenë thuajse i përhershëm në diskotekat e të gjithë botës. Ishte pjesa më e famshme e INXS, këngëtari i të cilit, Michael Hutchence, njëkohësisht figura më karizmatike e grupit u gjet i vdekur në një hotel te Sydneyt kur ishte vetëm 37 vjeç. Një vetëvrasje e motivuar ndoshta prej depresionit kur ishte nën efektin e drogës dhe të alkoolit.

Po në një hotel gjeti vdekjen dhe Whitney Houston, zëri i mrekullueshëm që nuk njohu të dytë. Përfundoi e mbytur në vaske pas një mbidoze qetësuesish e alkooli gjithashtu, transmeton Top Channel.

Michael Jackson shpërtheu në vitin 1982 me “Thriller”, albumi më i shitur në historinë e muzikës. Një nga të paktët njerëz me ngjyrë që do të kishin asokohe një ndikim të tillë. Por, pas djaloshit aq te talentuar, fshihej një abis pasigurish, kompleksesh dhe frike deri kur imazhin ia dërrmoi akuza për pedofili. Vdekja erdhi si pasojë e një intoksikimi të fortë nga qetësuesi i fuqishëm, Propofol.

Këtë vit ndërroi jetë një tjetër yll i muzikës pop, Prince. Vdekja e tij, fillimisht u spekulua të ishte vetëvrasje, mirëpo duket se narkotikët e bënë punën e tyre.

Misteri i sëmundjes së George Michael, vartësia nga drogat dhe aktet seksuale në publik (Foto)
Lexo po ashtu Misteri i sëmundjes së George Michael, vartësia nga drogat dhe aktet seksuale në publik (Foto)

Dhe së fundmi, ikona tjetër e muzikës pop, George Michael, vdiq nga, si u tha, pamjaftueshmëria e zemrës. Problemet e vazhdueshme me drogën dhe depresionin, duket se ndikuan që ai të vdiste parakohe. Është raportuar për varshmërinë e tij nga kokaina, heroina dhe drogat tjera të lehta. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë

Magazina
Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Georgina tregoi se çfarë i dhuroi djalit të Ronaldos për ditëlindjen e tij, pati reagime nga njerëzit: Ai duket i zemëruar

Magazina
Oriola Marashi mahnit në sfilatën e “Guess”, shfaq figurën fantastike në bikini të zeza

Oriola Marashi mahnit në sfilatën e “Guess”, shfaq figurën fantastike në bikini të zeza

Magazina

"Mos më kërko, të të them lamtumirë", Xhensila thumbon Besin me këngën e re?

Magazina
Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Kiara Tito duket në formë pak muaj pas lindjes

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Kalo në kategori