Të famshmit e Hollywoodit kanë origjinë të ndryshme.

Disa prej tyre u takojnë racave të përziera, me çka kanë ngjallur edhe më tepër interes për prejardhjen e tyre të vërtetë.

Shpesh përzierja e dy racave i ka bërë edhe më të bukur disa nga yjet e Hollywdooit.

Në vazhdim, Telegrafi sjell disa nga të famshmit që kanë trashëguar këtë bukuri.

Olivia Munn ka rrënjë kinezo-vietnameze nga ana e nënës po aq sa ka rrënjë gjermano-angeleze nga babai

Demi Lovato është meksikane nga ana e babait, ndërsa irlandeze nga nëna

Naomi Campbell është nga Jamaica dhe afro-kineze

Meghan Markle është irlandeze, afrikano-amerikane, dhe daneze.

Jessica Szohr, hungareze nga nëna dhe afrikano-amerikane nga ana e babait

Angelina Jolie nga ana e babait është gjermano-sllovake dhe nga nëna është franceze, kanadeze dhe irlandeze

Shakira nga ana e babait është libaneze, ndërsa nga nëna kolumbiane

Adriana Lima është një përzierje zviceriane, japoneze, afrikane, indiane perëndimore dhe portugez

/Telegrafi/