LAJMI I FUNDIT:

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund

Xhuli hipën mbi veturë dhe valvit flamurin kombëtar në mesin e mijëra tifozëve shqiptarë në Dortmund
Foto: Juliana Nura/Instagram

Mbrëmja e saj shtunës në Dortmund pritet të jetë elektrizuese, pasi Shqipëria përballë Italisë do të luajë një ndeshje që mund të përcaktojë fatin e saj në “Euro 2024”.

Ndjenjat e pritjeve janë të ndezura maksimalisht ndërsa një numër i madh tifozësh shqiptarë kanë nisur udhëtimin drejt Dortmundit për të mbështetur Kombëtaren në një duel që nuk premton asgjë tjetër veç spektaklit.

Në qytetin gjerman sot kanë vërshuar shumë tifozë me fanellat kuqezi, flamujt kombëtarë dhe brohoritjet për futbollin në zemrat e tyre.


Në ambientet jashtë stadiumut “Iduna Park” u pa edhe bukuroshja Juliana Nura, e cila është njohur nga pjesëmarrja e saj në edicionin e parë të Big Brother VIP Kosova.

Në një video që Xhuli e ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, ajo shihet hipur mbi një veturë, teksa vallëzon me flamurin kuq e zi në mes të qindra tifozëve shqiptarë në Dortmund.

“Krenare që jam shqiptare,” shkruan Xhuli në postimin që ka marrë mijëra pëlqime dhe komente nga ndjekësit e saj, të cilët e vlerësojnë për patriotizmin dhe mbështetjen e saj të pakompromis. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij Georgina Rodriguez tregojnë fleksibilitetin e tyre në një video tërheqëse

Magazina
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina
Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Demi Rose publikon fotografi të guximshme, shfaqet tërësisht e zhveshur

Magazina
Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Adidas fshin Bella Hadid nga reklama për atletet retro, të dizajnuara për herë të parë për Olimpiadën e vitit 1972, ku terroristët vranë 11 izraelitë

Magazina
Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Me një shqipe të rrjedhshme, Bebe Rexha iu drejtohet shqiptarëve të Kosovës: Jam shumë e lumtur që po vij në Prishtinë

Magazina
Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Era Istrefi sjell këngën e shumëpritur “Heat”

Magazina
Kalo në kategori