LAJMI I FUNDIT:

Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Xherdan Shaqiri nuk do të udhëtoj drejt Serbisë për ndeshjen e parë kualifikuese të Zvicrës

Faqja zyrtare e Përfaqësueses së Zvicrës ka konfirmuar zyrtarisht mungesën e sulmuesit anësor shqiptar, Xherdan Shaqirit, në ndeshjen e parë të muajit mars.

Përfaqësuesja e Zvicrës do të nis kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian ‘Euro 2024’ me dy ndeshje gjatë këtij muaji.


Helvetikët do të zhvillojnë fillimisht ndeshjen e parë përballë Bjellorusisë më 25 mars, ndeshje e cila do të luhet në Serbi.

Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj - Andi Zeqiri ftohet sërish
Lexo po ashtu Zvicra publikon listën për ndeshjet e muajit mars, Xhaka dhe Shaqiri pjesë e saj - Andi Zeqiri ftohet sërish

E tre ditë më vonë, më 28 mars, Zvicra do takohet me Izraelin në Stade de Geneve.

Megjithatë, ylli shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, nuk do të udhëtoj drejt Serbisë, përkundër se para disa ditësh u ftua nga trajneri Murat Yakin.

Është vet faqja zyrtare e Helvetikëve, e cila ka konfirmuar zyrtarisht mungesën e Shaqirit për dy ndeshjet e marsit.

“Xherdan Shaqiri nuk do të jetë në gjendje t’i bashkohet Kombëtares për shkak të një problemi muskulor. Asnjë lojtar nuk do të ftohet në vend të tij”, thuhet në njoftimin e Zvicrës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Parashikimi i 'çmendur' i Jose Mourinhos për fundin e Ligës Premier po del i saktë

Premier League
Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Xavi e tepron me fjalët që ia ka thënë gjyqtarit pas eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Reagon më në fund Akil Gjakova

Reagon më në fund Akil Gjakova

Xhudo
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Araujo, fytyra tragjike: Barcelona 1-4 PSG, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

“Blick” shokon me listën e më të mirëve në histori të Zvicrës: Shaqiri i dyti, Xhaka renditet poshtë

Përfaqësueset
Kalo në kategori