LAJMI I FUNDIT:

Xherdan Shaqiri i mërzitur pas humbjes, u kërkon falje fansave

Xherdan Shaqiri i mërzitur pas humbjes, u kërkon falje fansave

Xherdan Shaqiri u ka kërkuar falje tifozëve pas humbjes së thellë të Zvicrës nga Portugalia me rezultat 6-1, duke u eliminuar nga Katar 2022.

Reklama

Shaqiri që ishte prej më të mirëve në fazën e grupeve, është paraqitur i mërzitur me humbjen dhe iu ka kërkuar falje tifozëve.

“Është vështirë të thuhet diçka pas një ndeshje si kjo. Jemi shumë të dëshpëruar dhe do të doja t’u kërkoj falje të gjithë tifozëve në Zvicër në emër të ekipit”.

“Kjo që treguam sot nuk është fytyra jonë e vërtetë. Por ky është futbolli”.

“Trajneri na ka dhënë planin dhe ne jemi munduar të bëjmë më të mirën në fushë. Por për fat të keq nuk funksionoi sonte. Ishte befasi për secilin, por të gjithë jemi profesionistë, e dëgjojmë trajnerin dhe mundohemi të japim më të mirën”.

“Gjithnjë ishim pak vonë, kemi pranuar gola nga ndërprerjet që nuk është dashur të ndodhë”, ka thënë Shaqiri për SRF. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori