Xhemaili shënon një super gol me gërshërë dhe i siguron fitoren Zvicrës (Video)

Zvicra ka arritur të triumfojë në ndeshjen miqësore ndaj Greqisë 1-0.

Në pjesën e parë dy skuadrat luajtën në mënyrë të kujdesshme dhe nuk kishte ndonjë rast të mirë shënimi.

Kësisoj 45 minutat e parë përfunduan ashtu siç filluan me rezultat të bardhë 0-0.

Por me të filluar pjesa e dytë, Zvicra arriti të shënoj golin e epërsisë.

Ishte mesfushori shqiptar i Bolognes, Blerim Xhemaili që shënoi një gol të jashtëzakonshëm me gërsherë pas asistimit nga Haris Seferovic.

Në këtë takim për Zvicrën nga minuta e parë u paraqitën tre futbollistë shqiptarë.

Granit Xhaka dhe Blerim Xhemaili luajtën gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa Valon Behrami u zëvendësua në minutën e 61.

Ndeshjen e radhës Zvicra e luan përsëri miqësore katër ditë më vonë ndaj Panamasë. /Telegrafi/

“Doja të shihja vetëm gjëra që lidhen me vdekjen, nuk është për të çmendurit”, historitë e disa yjeve botërore që kanë vuajtur nga depresioni