Granit Xhaka në fund të ndeshjes ka pasur problem me serbin e Bate Borisovit, Bojan Dubajic.

Arsenali arritur ta mposhtur Bate Borisovin mer rezultat 3-0 në ndeshjen kthyese pasi të parën e kishte humbur 1-0.

Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi ishin më të mirët në fushë.

Arsenal 3-0 Bate Borisov, notat e lojtarëve: Xhaka dhe Mustafi më të mirët në fushë Arsenal 3-0 Bate Borisov, notat e lojtarëve: Xhaka dhe Mustafi më të mirët në fushë

Xhaka asistoi dy herë, ndërsa Mustafi shënoi një gol të bukur me kokë.

Pak pa u mbyllur ndeshja ka mesfushori shqiptar Xhaka, ka pasur një incident me futbollistin serb Bojan Dubajic.

Serbi e rrëzoi mbrojtësin e Arsenalit, Nacho Monreal, ku pastaj Xhaka iu afrua duke e shtyrë atë për startin e pakontrolluar.

Xhaka e Mustafi shkëlqejnë, Arsenali përmbys Bate Borisovin Xhaka e Mustafi shkëlqejnë, Arsenali përmbys Bate Borisovin

Xhaka njihet për festën e tij me shqiponjë në ndeshjen Zvicër-Serbi që bëri pastaj bujë të madhe. /Telegrafi/