LAJMI I FUNDIT:

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri – kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Xavi e ka Messin në çdo plan për sezonin e ri – kështu do të dukej Barcelona me argjentinasin në një pozitë më të tërhequr

Barcelona po ndjek titullin e saj të 27-të në kampionatin spanjolle këtë sezon, që do të jetë i pari në katër vjet.

Reklama

Gazeta Sport shkruan se ata jo vetëm që janë të kënaqur me këtë arritje në Camp Nou, por duan të kthehen sa më shpejt në majat e Evropës.

Këtë sezon ata dështuan plotësisht në këtë drejtim. Në Ligën e Kampionëve u eliminuan në grupe dhe vazhduan garën në Ligën e Evropës, ku Manchester United ishte më i mirë se ta.

Sport shkruan se Xavi ka një vizion në të cilin pika kyçe është rikthimi i Lionel Messit, i cili aktualisht po luan sezonin e dytë te PSG.

Burime pranë Blaugranëve thonë se Xavi tashmë është duke bërë një skuadër me Messin dhe në asnjë nga planet nuk përmendet mundësia që ai të mos kthehet në klubin ku kaloi 17 vite të karrierës së tij profesionale dhe katër vjet në repartin e të rinjve.

Është gjithashtu interesante që Xavi e sheh atë si një mesfushor, apo ‘playmaker’.

Barcelona do të luajë diamant në mesin e fushës. Kjo mund të nënkuptojë se pas gati 20 vitesh, Barcelona do të braktisë formacionin 4-3-3 për të cilin u bë e njohur dhe me të cilin arritën suksesin më të madh.

Argjentinasi ka në tryezë një ofertë nga PSG për të zgjatur kontratën, një ofertë astronomike nga sauditët dhe opsionin për të shkuar te Interi nga Miami.

E gjithë kjo do të shkatërrohet nëse UEFA ndëshkon Barcelonën duke e përjashtuar atë nga garat evropiane për një vit për shkak të një skandali të madh të blerjes së gjyqtarëve. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Messi nuk përmbahet, godet ashpër PSG-në për dy vitet e kaluara në Parc des Princes

Ligue 1
Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Man City 1-0 Inter: Ederson yll i ndeshjes

Liga e Kampionëve
Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Manchester City fiton për herë të parë në histori trofeun e Ligës së Kampionëve - kompleton tripletën

Liga e Kampionëve
Skena shqetësuese: Tifozi i Man Cityt u largua me barelë nga stadiumi i finales së Ligës së Kampionëve

Skena shqetësuese: Tifozi i Man Cityt u largua me barelë nga stadiumi i finales së Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Intervista emocionale e Jack Grealish pas triumfit historik të Man Cityt në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Gafa e transmetuesit anglez kur u publikua formacioni zyrtar i Man Cityt për finalen e Ligës së Kampionëve

Gafa e transmetuesit anglez kur u publikua formacioni zyrtar i Man Cityt për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori