LAJMI I FUNDIT:

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Trajneri i Bayer Leverkusenit, Xabi Alonso ka thënë se ishte në dijeni të shtirjes së dëmtimit nga Granit Xhaka pas golit të shënuar të premten mbrëma.

Bayer Leverkusen ka fituar me rezultat të ngushtë 2-1 në shtëpi ndaj Mainz në ndeshjen e vlefshme për javën e 23-të në Bundesliga.


Njëri më meritorët e kësaj fitore padyshim se ishte mesfushori nga Kosova, Granit Xhaka, i cili shënoi një supergol në minutën e tretë.

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin
Lexo po ashtu Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Megjithatë, Xhaka u ‘ngriu gjakun’ stafit të ekipit, pasi shtiri një dëmtim, i cili ngriti në këmbë mjekët dhe fizioterapeutët e ekipit.

Por, trajneri Alonso e kishte të njohur tashmë festën e djaloshit prishtinas dhe nuk u shqetësua.

Bayer Levekusenit ka filluar t’i buzëqesh titulli i kampionit, fiton ndaj Mainz dha vazhdon shkëputjen
Lexo po ashtu Bayer Levekusenit ka filluar t’i buzëqesh titulli i kampionit, fiton ndaj Mainz dha vazhdon shkëputjen

“E di që Graniti e ka bërë më parë në stërvitje dhe më bëri nervoz atëherë. Fizioterapeuti më erdhi, por unë thjesht thashë ‘Relax’”, ka thënë Alonso kur u pyet pas ndeshjes.

Ndryshe, ky është goli i parë zyrtar i Xhakës me fanellën e Leverkusenit, klub i cili ka një seri prej 33 ndeshjeve pa humbje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit

Shembull që duhet ndjekur: Bayerni uron Leverkusenin për titullin e kampionit

Bundesliga

"Në çdo kampionat tjetër do të krijoja distancë" - Arteta flet pas gabimit dhe tregon se si e ka planin t'ia marrë titullin Cityt

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

Bundesliga
Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Graniti feston me familje, babai i tij ka disa fjalë për Xabi Alonson

Bundesliga
Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Deklaratë e madhe nga Xabi Alonso pas shpalljes kampion me Leverkusenin në Bundesliga

Bundesliga
Kalo në kategori