LAJMI I FUNDIT:

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ – Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ – Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka ka shënuar golin e parë me fanellën e Bayer Leverkusen në Bundesliga.

Në ndeshjen mes Bayer Leverkusen dhe Mainz përballja u hap që në minutën e tretë.


Një top i kthyer nga mbrojtja erdhi në këmbët e Granit Xhakës që me një goditje të bukur nga mbi 20 metra la të shtangur portierin.

Por pas katër minutash rezultati u barazua nga Mainz.

Ky ishte goli i parë për Granit Xhakën në Bundesliga me fanellën e Bayer Leverkusen që janë lider dhe në rrugë të mirë për tu shpallur kampion. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

“Nuk e dua më as edhe një euro nga ta, dua të largohem” – Luis Alblerto shpall divorcin para kohe me Lazion

Serie A
“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

“Ne e dimë që mund të bëjmë histori, do të bëjmë çmos që të festojmë titullin” - Xhaka mesazh tifozëve para ndeshjes mes Werderin

Bundesliga

"Nesër do të shënoj tre gola" – kujtohet historia ikonike e Cristiano Ronaldos për ndeshjen ndaj Wolfsburg

Liga e Kampionëve
Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Përgjigja brilante e Mike Tyson kur u pyet se kush do të fitonte duelin mes tij dhe Muhamed Ali

Boks
Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Tifozët e Monterreyt kërcejnë mbi fanellën e Leo Messit pasi Inter Miami u eliminua

Ligat tjera
“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

“Juventusi t’ia jap fanellën me numrin 10-të” – Del Piero bekon si pasardhës të tij Yildizin

Serie A
Kalo në kategori