LAJMI I FUNDIT:

Wolves 3-0 Liverpool, notat e lojtarëve

Wolves 3-0 Liverpool, notat e lojtarëve

Wolverhampton Wanderers ka fituar me rezultat të thellë 3-0 në shtëpi ndaj Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të në Ligën Premier.

Reds kanë shkuar në katër ndeshje pa fitore, duke përjetuar edhe humbjen e tretë, pasi i mposhtu nga Ujqit.

Golat në këtë ndeshje për Wolves u shënuan nga Joel Matip (5’, OG), Craig Dowson (12’) dhe Ruben Neves (71’).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte mbrojtësi i Ujqve, Max Kilman, që u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e Reds, Matip, i cili pas autogolit dhe lojës së dobët u vlerësua me notë 6.0.

Reklama

Notat e lojtarëve

 

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Lista me trajnerët më të paguar në botë, fituesi i shumëfishtë i Ligës së Kampionëve është i shtati

Ndërkombëtare
Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Humbi 1 milion euro në një dorë pokeri, reagimi i çuditshëm i Neymarit ka befasuar të gjithë

Ligue 1
Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Sa janë përfitimet e deritanishme në karrierën e Modric

Ndërkombëtare
Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Paga e re e Kvaratskhelia në Napoli ka tronditur tifozët, duke menduar se kishte një gabim shtypi

Serie A
Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

Gavi humb zyrtarisht statusin e lojtarit të ekipit të parë të Barcelonës së bashku me fanellën numër 6

La Liga
Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Abramovich financoi fshehurazi klubin holandez duke investuar 117 milionë euro

Ligat tjera
Kalo në kategori