Williams turpëroi Piquen gjatë një dueli – driblimi i sulmuesit dhe ndërhyrja e mbrojtësit bëhen hit në rrjetet sociale

Inaki Williams ‘shkatërroi’ absolutisht mbrojtësin Gerard Pique në një duel “një me një” gjatë fitores befasuese të Athletic Bilbao ndaj Barcelona.

Barcelona u eliminua nga Copa del Rey pasi humbi në minutat shtesë nga Bilbao me rezultat 1-0 në takimin e vlefshëm për çerekfinale.

Gjigantët katalunas pranuan një gol të vonshëm, i cili u duk në pamje të parë se ishte i shënuar nga sulmuesi Williams, por doli të ishte autogol nga Sergio Busquets.

Lexo po ashtu Ansu Fati i papërmbajtshëm, driblimi i tij magjik shmangu tre lojtarë të Bilbaos

Megjithatë, sulmuesi i talentuar i Bilbaos, Williams, arriti të lë shenj duke dhuruar një driblim të bukur ndaj Piques.

Williams pranoi një top në gjysmë të fushës dhe fare afër vijës anësore, por me anë të shpejtësisë së tij arriti ta dribloj dhe ta lë pas mbrojtësin spanjoll.

E gjithë kjo ndodhi në minutën e 72-të të ndeshjes dhe Pique u detyrua ta ndalte sulmuesin vetëm me një ndërhyrje duke e rrezuar pasi ia tërhoqi fanellën.

Është e panevojshme ndoshta të thuhet, por ky moment ka bërë bujë të madhe në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Zbulohen dy kërkesat që Laporta ia bëri Xavit në një takim urgjent – ​​njëra ka të bëjë me Guardiolën

E papritur, Eros Grezda tërhiqet nga futbolli?

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Alvaro Morata po vuan pasojat e “sëmundjes më të dhimbshme të njohur”

E kryer: Barcelona merr vendim final për Xavin

"Mendova se mi theu të gjithë dhëmbët" - Evander Holyfield zbuloi se cili boksier e goditi më fort