LAJMI I FUNDIT:

Will Smith shkakton skandal në “Oscars”, gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë

Will Smith shkakton skandal në “Oscars”, gjuan me shuplakë komedianin Chris Rock pasi ai ia përmend gruan në skenë

Aktori Will Smith u duk se goditi prezantuesin e një prej çmimeve të “Oscars”, Chris Rock në skenë në ceremoninë e së dielës në Hollywood.

Incidenti ndodhi pasi Rock bëri shaka për prerjen e flokëve të gruas së Smithit, Jada Pinkett Smith. Incidenti dukej i vërtetë dhe mahniti audiencën e drejtpërdrejtë në Teatrit “Dolby” dhe shikuesit e televisionit, por nuk ishte menjëherë e qartë nëse ishte vënë në skenë si një shaka e konceptuar keq.

Pasi Smith doli në skenë dhe u duk se goditi Rock-un me dorën e hapur të djathtë, Rock u lëkund dhe bërtiti “Wow, Will Smith sapo më goditi”, shkruan DailyMail.


Smith, dukshëm i emocionuar, u kthye në vendin e tij në audiencë dhe bërtiti: “Mbaje emrin e gruas sime larg nga goja jote”.

Incidenti u ndërpre në një transmetim të vonuar televiziv në pjesën më të madhe të ShBA-së, por u transmetua plotësisht në disa audienca ndërkombëtare.

Smith, i cili fitoi çmimin “Aktori më i mirë”, u duk se u ofendua për një gënjeshtër që Rock bëri për prerjen e shkurtër të flokëve të Pinkett Smith.

Will Smith shfrytëzoi fjalimin e tij pas marrjes së çmimit 'Aktori më i mirë' për të kërkuar falje për skandalin që shkaktoi në "Oscars 2022"
Lexo po ashtu Will Smith shfrytëzoi fjalimin e tij pas marrjes së çmimit 'Aktori më i mirë' për të kërkuar falje për skandalin që shkaktoi në "Oscars 2022"

Pinkett Smith është përballur me rënien e flokëve që kur zbuloi diagnozën e saj të alopecisë në vitin 2018.

Pasi u godit me shuplakë, Rock u shfaq i tronditur teksa përpiqej të rifillonte prezantimin e kategorisë së filmit “Dokumentari më i mirë”.

Ai tha: “Ajo ishte nata më e madhe në historinë e televizionit”.

Redaktori ekzekutiv i Vanity Fair, Ramin Setoodeh, i cili po postonte drejtpërdrejt nga ceremonia, tha se dikush që punon për “Oscars” i tha atij se Rock nuk u ndërpre nga Smithi në provat e shfaqjes.

Denzel Washington dhe Bradley Cooper tentuan ta qetësonin Will Smithin pas incidentit me Chris Rock në “Oscars 2022”
Lexo po ashtu Denzel Washington dhe Bradley Cooper tentuan ta qetësonin Will Smithin pas incidentit me Chris Rock në “Oscars 2022”

“Nuk duhej të ndodhte. Ngjarje ishte e vërtetë – nuk është improvizim”.

Ndërkohë, organizatorët e çmimeve “Oscars” janë kritikuar për “dedikimin” për popullin e Ukrainës pa përmendur vendin me emër ose pa adresuar drejtpërdrejt pushtimin e Rusisë, pavarësisht dëshirës së mikpritësve për të ndjekur çështjet e brendshme politike. /Telegrafi/