Mesfushori i Juventusit, Weston McKennie është votuar lojtari më i mirë amerikan i vitit 2020.

Lojtari 22-vjeçar iu bashkua Zonjës së Vjetër nga Schalke 04 dhe reprezentuesi i ShBA-së, është paraqitur 19 herë për vendin e tij, derisa tashmë ka bërë një ndikim të madh në Allianz Stadium.

McKennie ka tetë paraqitje në Serie A, duke kontribuar me dy asistime dhe një gol – në një fitore 2-1 në Derby della Mole kundër Torinos – dhe pesë paraqitje të tjera në Ligën e Kampionëve me Bianconerët.

Ndeshjet mbresëlënës kanë bërë që ai të rrëmbej çmimin e lojtarit të vitit në ShBA, e që Juventusi mbështetet tek ai si një lojtar i së ardhmes.

Shikoni videon kur McKennie merr një mesazh nga ish-heroi i ShBA-së,  Carlos Bocanegra. /Telegrafi/