Milot Rashica do ta nis nga minuta e parë ndeshjen që Werder Bremen e zhvillon ndaj Borussia Monchengladbach.

Shqiptari mbetet njëri prej lojtarëve kryesor të Werderit në të cilin mbështet klubi.

Werder Bremen ka arritur të marrë tre pikë nga ndeshja e fundjavës ndaj Freiburg  dhe serinë e mirë do të kërkojë ta ruajë edhe kundër Monchengladbach.

Kjo nuk është një sfidë aspak e lehtë pasi Monchengladbach lufton për një vend në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja fillon në ora 20:45.


Werder Bremen:

Borussia Moenchengladbach:


/Telegrafi/