The Weeknd ka nxjerrë në shitje një album të ri të quajtur ” My Dear Melancholy”.

Albumi përmban gjashtë këngë dhe mund të dëgjohet në YouTube dhe shërbime të ndryshme muzikore.

Dhe ky projekt muzikor është i pari pas albumit të suksesshëm të vitit 2016 “Starboy”, i cili u shit miliona kopje.

Shumë e komentuan se si këngëtari u kthye në rrënjët e tij RnB dhe tingëllon më shumë si The Weekend i vjetër.

Në dy prej këngëve të “My Dear Melancholy” ka bashkëpunuar me Gesaffelstein si dhe prodhuesit e Guy-Manuel de Homem-Christo e Daft Panka, Skrillex, Frank Dukes, Mike Vil Mejda-it, Daheala, Cirkut dhe Marz.

Tifozët tashmë kanë arritur në përfundimin se të paktën një nga këngët është shkruar për ish-të dashurën, Selena Gomez.

Në fakt, në këngën “Call Out My Name”, këngëtari dëgjohet duke thënë “Pothuajse kam prerë një pjesë të vetes sime për jetën tuaj”, e cila kuptohet si një referencë për transplantim e veshkës Selenës, të cilin ia dhuroi mikesha Frances Rais.

Dhe këngë të tjera janë të dedikuara për lidhjet e mëparshme, prandaj ka mundësi që pas pushimit me Selen, ai të mbyllet në studio. /Telegrafi/