LAJMI I FUNDIT:

Warriors triumfojnë në udhëtim te Grizzlies

Warriors triumfojnë në udhëtim te Grizzlies

Golden State Warriors kanë marrë fitoren e dytë radhazi dhe të 21-tën këtë edicion në elitën e basketbollit amerikan NBA.

Warriors kanë triumfuar në udhëtim te Memphis Grizzlies me 20 pikë diferencë 101:121.

Ka qenë një ndeshje shumë interesante, ku Warriors pas çerekut të dytë krijuan epërsi dhe e mbajtën atë deri në fund.


Jonathan Kuminga ishte më efikasi në ndeshje me 29 pikë, gjashtë kërcime e katër asistime.

Me lojë të mirë u dallua edhe Steph Curry që shtoi 20 pikë si dhe Klay Thompson që kontribuoi me 14 pikë të tjera.

Jaren Jackson ishte më i miri te vendasit me 27 pikë, por që në fund nuk mjaftuan për fitore. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori