Me ndeshjet e xhiros së 27-të në Ligën e Parë, ka përfunduar sezoni 2020/21.

Malisheva e Grupit A dhe Ulpiana e Grupit B, kanë siguruar promovimin direkt në Superligën e Kosovës.

Mirëpo, lajm i hidhur është se dy klube të njohura të futbollit kosovar, Vushtrria dhe KEK-u kanë rënë në Ligën e Dytë.

Vushtrria në të shkuarën ka qenë kampion i Kosovës, ndërsa KEK-u kishte fituar Kupën e Kosovës.

Pas një sezoni të dobët dhe me shumë probleme, Vushtrria përfundoi e fundit në grupin A, sikurse KEK-u në grupin B.

Ato do të garojnë tashmë në nivelin e tretë të futbollit të Kosovës. /Telegrafi/