55-vjeçari Luan Hushi ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak, pak orë pasi u plagos me armë zjarri kallashnikov nga shtetasi K.Q.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orët e para të mëngjesit të së mërkurës, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Zgërdhesh të Krujës.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur pas një konflikti midis tyre për dru zjarri.

Autori, i cili u largua menjëherë nga vendngjarja dhe ndodhet në kërkim, plagosi në bark 55-vjeçarin, i cili nuk mund t’i mbijetojë plagëve të marra.

Policia ka ngritur dronin dhe po kontrollon zonën e pyllëzuar, për të bërë të mundur kapjen e autorit. /Telegrafi/

Reklama