LAJMI I FUNDIT:

Vrasja në Kaçanik, policia jep detaje

Vrasja në Kaçanik, policia jep detaje
Foto: Ilustrim

Nga vrasja  e rëndë e cila ndodhi mbrëmjen e së martës në Kaçanik të vjetër, ku mbeti i vdekur një person me inicialet N.C, rreth moshës 48 vjeç, Policia e Kosovës të mërkurën ka dal me njoftime shtesë.

Reklama

Sipas raportit 24 orësh, bëhet e ditur se njësitet policore gjatë ekzaminimit kanë konstatuar se vetura në të cilën është gjetur viktima në anën e majtë ishte goditur me breshëri predhash nga arma e zjarrit.

Po ashtu sipas raportit thuhet se edhe viktima i cili ka qenë në ulësen e vozitësit ishte i goditur nga predhat e armës.

Vritet një 48-vjeçar në Kaçanik  
Lexo po ashtu Vritet një 48-vjeçar në Kaçanik  

“Kaçanik 24.01.2023 – 00:50. Është raportuar se në një veturë me targa vendore është gjetur pa shenja jete viktima mashkull kosovar, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku në vendin e ngjarjes. Njësitë relevante të policisë kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe gjatë ekzaminimit është konstatuar se vetura në të cilën është gjetur viktima në anën e majtë ishte goditur me breshëri predhash nga arma e zjarrit e po ashtu  edhe viktima i cili ka qenë në ulësen e vozitësit ishte i goditur nga predhat e armës”, thuhet në raport.

Tutje bëhet e ditur se trupi i pajetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML për obduksion. /Telegrafi/