LAJMI I FUNDIT:

Vrasja

315 Artikuj

Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Drejtësi
Rigjykimi i dytë, shikohen video-incizimet e momentit të vrasjes së 2014-ës në pompën e derivateve në Pejë

Rigjykimi i dytë, shikohen video-incizimet e momentit të vrasjes së 2014-ës në pompën e derivateve në Pejë

Drejtësi
Analisti nga Beogradi shpjegon se si pushteti i Vuçiqit ka promovuar dhunën dhe vlerat anti-perëndimore në Serbi

Analisti nga Beogradi shpjegon se si pushteti i Vuçiqit ka promovuar dhunën dhe vlerat anti-perëndimore në Serbi

Serbia
Ngjarja e rëndë në Pejë, reagon Getinjo: Rasti i sotëm me vrasje makabre të nënës ma mpiu trupin komplet

Ngjarja e rëndë në Pejë, reagon Getinjo: Rasti i sotëm me vrasje makabre të nënës ma mpiu trupin komplet

Yjet
Gjatë 12 muajve 109 gra u vranë në Mbretërinë e Bashkuar

Gjatë 12 muajve 109 gra u vranë në Mbretërinë e Bashkuar

Evropa
Dështon gjykimi për vrasjen e policit në ndejën në Zllatar të Prishtinës

Dështon gjykimi për vrasjen e policit në ndejën në Zllatar të Prishtinës

Drejtësi
Dosja e plotë e krimeve makabre të Dan Hutrës dhe dëshmia për vrasjen e tri grave

Dosja e plotë e krimeve makabre të Dan Hutrës dhe dëshmia për vrasjen e tri grave

Shqipëri
Vrau tri gra dhe plagosi tri të tjera në Tiranë, Dan Hutra lihet në burg

Vrau tri gra dhe plagosi tri të tjera në Tiranë, Dan Hutra lihet në burg

Shqipëri
“Më parë nuk pinte kështu…”, çfarë deklaroi 77-vjeçari para policëve pasi vrau djalin në Korçë

“Më parë nuk pinte kështu…”, çfarë deklaroi 77-vjeçari para policëve pasi vrau djalin në Korçë

Shqipëri
Vrasja e Oliver Ivanoviqit, të akuzuarve iu ndërpriten të gjitha masat e sigurisë

Vrasja e Oliver Ivanoviqit, të akuzuarve iu ndërpriten të gjitha masat e sigurisë

Drejtësi
Si u vra ish-luftëtari i UÇK-së, Shaqir Krasniqi?

Si u vra ish-luftëtari i UÇK-së, Shaqir Krasniqi?

Kosovë
14 gazetarë të vrarë e zhdukur pas luftës, s’ka asgjë konkrete për zbulimin e vrasësve të Xhemail Mustafës

14 gazetarë të vrarë e zhdukur pas luftës, s’ka asgjë konkrete për zbulimin e vrasësve të Xhemail Mustafës

Drejtësi
Vrasja në Kaçanik, policia jep detaje

Vrasja në Kaçanik, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Policia zbardh vrasjen e ndodhur shtatë muaj më parë në Peshkopi, arrestohen tre persona

Policia zbardh vrasjen e ndodhur shtatë muaj më parë në Peshkopi, arrestohen tre persona

Shqipëri
107 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

107 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

Kosovë
Saime Domazeti dyshohet se u vra nga familjarët që me vite u kujdesen për të

Saime Domazeti dyshohet se u vra nga familjarët që me vite u kujdesen për të

Drejtësi
Osmani: Smajl Hajdaraj heroi i Kosovës do të mbetet udhërrëfyes për brezat

Osmani: Smajl Hajdaraj heroi i Kosovës do të mbetet udhërrëfyes për brezat

Kosovë
Pesë vite nga vrasja e Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Pesë vite nga vrasja e Ivanoviqit, kërkohet zbardhja e rastit

Drejtësi
Ngjarja tragjike në Prizren, ku u vra një person dhe një tjetër u plagos – krejt çfarë dihet deri tash

Ngjarja tragjike në Prizren, ku u vra një person dhe një tjetër u plagos – krejt çfarë dihet deri tash

Kosovë
Vrasja në “Kobra City”, axha i viktimës: Nipi u qëllua brenda veturës nga prapa

Vrasja në “Kobra City”, axha i viktimës: Nipi u qëllua brenda veturës nga prapa

Kosovë
Vrasja në Prizren, ndalohen për 48 orë gjashtë të dyshuarit

Vrasja në Prizren, ndalohen për 48 orë gjashtë të dyshuarit

Elfije Boletini
IKD: Për shkak të mosveprimit të institucioneve shtetërore, u privua nga jeta 67-vjeçarja nga Dragashi

IKD: Për shkak të mosveprimit të institucioneve shtetërore, u privua nga jeta 67-vjeçarja nga Dragashi

Drejtësi
A është e vërtetë që kemi rritur një brez agresiv?

A është e vërtetë që kemi rritur një brez agresiv?

Psikologji
Zbulohet identiteti i “Djalit në Kuti” – ai ishte vrarë para 66 vjetëve

Zbulohet identiteti i “Djalit në Kuti” – ai ishte vrarë para 66 vjetëve

Amerika