Real Madridi e ka mposhtur Leganesin me rezultat bindës 5-0 në kuadër të javës së 11-të në La Liga.

Real Madridi gjendet në vendin e dytë me 21 pikë, një më pak se Barcelona që është lider.

Lojtari i ndeshjes doli të jetë Karim Benzema që shënoi një herë dhe asistoi dy herë.

Real Madrid vs Leganes (Foto: Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images/Guliver)

Vlerësime të mira kishin edhe Eden Hazard dhe Casemiro me 8.7.

Youssef En-Nesyri ishte më vlerësuar te Leganes me 6.3, të tjerët të gjithë kishin nota të dobëta. /Telegrafi/ 

Notat e lojtarëve të Real Madridit

Notat e lojtarëve të Leganes