LAJMI I FUNDIT:

Vlera neto e Usher: Sa i pasur është këngëtari që do të performojë në Super Bowl 2024?

Vlera neto e Usher: Sa i pasur është këngëtari që do të performojë në Super Bowl 2024?
Usher

Usher, këngëtari, kompozitori, producenti dhe aktori shumë i talentuar amerikan, i cili do të luajë në Apple Music Super Bowl Halftime Show, ka lënë gjurmë të pashlyeshme në industrinë e argëtimit.

Përtej karrierës së tij muzikore në krye të listave, pjesëmarrjet e Usher në aktrim, sipërmarrje dhe pasuri të paluajtshme kanë kontribuar ndjeshëm në vlerën e tij mbresëlënëse neto.

Cili është burimi i të ardhurave të Usher?


Usher

Me një vlerë neto prej 180 milionë dollarësh dhe një të ardhur vjetore të vlerësuar prej 15 milionë dollarësh, Usher qëndron si një nga artistët më të suksesshëm dhe financiarisht me ndikim në industri.

Rrugëtimi i tij nisi që në moshë të re, duke rënë në qendër të vëmendjes pas një shfaqjeje të jashtëzakonshme në “Star Search” në moshën 13-vjeçare.

Karriera muzikore e Usher ka qenë një triumf i vazhdueshëm, që nga suksesi i hershëm i albumit të tij debutues deri te ndikimi masiv i albumeve si “My Way” dhe “Confessions”, të cilat arritën statusin e Diamantit me mbi 10 milionë kopje të shitura.

Me një shitje rekord global prej rreth 80 milionë, Usher ka forcuar pozicionin e tij si një nga artistët më të shitur të të gjitha kohërave.

Investimet e Usher

Usher

Shpirti sipërmarrës i Usher është i dukshëm në bashkëthemelimin e tij të RBMG Records, kompania diskografike që prezantoi Justin Bieber në botë.

Investimi i tij në Liquid IV dhe bashkëpronësia e Cleveland Cavaliers shfaqin interesat e tij të ndryshme të biznesit.

Përtej sferës së muzikës, Usher ka shfaqur aftësitë e tij të aktrimit në projekte si “Moesha”, “The Faculty” dhe “In the Mix”.

Përpjekja e tij në televizion përfshin një qëndrim si gjyqtar në “The Voice”.

Usher

Portofoli i pasurive të paluajtshme të Usher pasqyron shijen e tij për luks.

Nga një rezidencë prej 10,000 metrash katrorë në Alpharetta, Georgia, në një pronë pallati në Rosëell, pronat e tij janë një dëshmi e suksesit të tij.

Pavarësisht shitjes së disa pronave me fitim, sipërmarrjet e pasurive të paluajtshme të Usher shtrihen në Hollywood Hills, ku ai bleu një shtëpi mbi Sunset Strip.

Ndikimi i Usher shkon përtej argëtimit. Organizata e tij bamirëse jofitimprurëse, Neë Look, synon të ofrojë arsimim dhe përvoja të botës reale për të rinjtë.

Usher

Kontributet e tij në përpjekjet e rimëkëmbjes pas uraganit Katrina dhe programet e bursave tregojnë përkushtimin e tij ndaj kauzave sociale. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Shfaqet rrugëve të Drenicës me veturat e reja luksoze, Don Xhoni: Jo filma, por kjo është jeta ime

Magazina
Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Zbulohet e dashura e Lamine Yamal?

Magazina
Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Me temën “Shembje Patriarkatit”, festivali Anibar 2024 hap siparin e edicionit të 15-të në një mbrëmje madhështore në Pejë

Magazina
Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Njoftoi pensionimin nga kombëtarja e Zvicrës, Fatmir Spahiu i drejtohet Shaqirit: Faleminderit për përfaqësimin e dinjitetshëm

Magazina
Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Rrëfeu se djali i vuan nga autizmi dhe se ka parë që një kohë, Meriton Mjekiqi i bën dedikimin emocionues për ditëlindje

Magazina
Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Melania Trump thyen heshtjen pas tentativës për vrasjen e Donald Trump

Magazina
Kalo në kategori