LAJMI I FUNDIT:

Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Viti 2023 premton spektakël: Anthony Joshua përballë Deontay Wilderit?

Eddie Hearn ka konfirmuar se janë zhvilluar shumë bisedime që Anthony Joshua të luftojë me Deontay Wilder në luftën e tij të radhës.

Reklama

Kjo vjen pasi Dillian Whyte gjithashtu shikon të luftojë britanikun me Body Snatcher duke vazhduar të thërrasë publikisht boksierin për një rimeç shtatë vjet pas humbjes së tij.

Promovuesi i Joshuas, Hearn, zbuloi se bisedimet po përparojnë mirë me menaxheren e Wilder, Shelly Finkel, gjë që mund të shohë se Joshua mund të përballet me Bombarduesin e Nronztë në mars të vitit 2023.

“Linjat e komunikimit janë të mira mes meje dhe (bashkë menaxherit të Wilder) Shelly (Finkel). Kemi pasur shumë biseda, shumë biseda”, deklaroi Hearn për iFL TV.

“Derisa ekipi stërvitor të konfirmohet për AJ, ne nuk do të bëjmë asnjë përzgjedhje të kundërshtarit sepse duam të dhëna nga trajneri”.

“Pra, përsëri, ne kemi tre ose katër djem me të cilët po flasim dhe jemi gati të përpiqemi të bëjmë një lëvizje për të. Ne duhet të sigurohemi që ekipi stërvitor të jetë i kënaqur me këtë. Ky do të jetë plani gjatë dy javëve të ardhshme”, ka vazhduar ai.

Dy boksierët e peshave të rënda nuk janë takuar kurrë më parë, me bisedimet që u prishën në vitin 2018 për atë që do të kishte qenë një luftë e padiskutueshme.

Këtë herë, të dy boksierët janë në pozicione shumë të ndryshme dhe një humbje mund të jetë e dëmshme për karrierën e secilit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori