LAJMI I FUNDIT:

Vila luksoze e legjendarit Cafu del në ankand, ai do ta shesë për gjysmën e çmimit për të shlyer borxhin e tij

Vila luksoze e legjendarit Cafu del në ankand, ai do ta shesë për gjysmën e çmimit për të shlyer borxhin e tij

Futbollisti legjendar brazilian, Cafu detyrohet të shesë vilën e tij në qytetin e Sao Paulos dhe shkak është borxhi i madh që ka pas falimentimit të kompanisë së tij.

Cafu ka qenë duke luftuar një betejë ligjore për pesë vjet pasi agjencia e tij e menaxhimit Penta International Player falimentoi, dhe gjithçka ndodhi pas vdekjes tragjike të djalit të tij dhe divorcit nga gruaja.

Një gjykatë braziliane ka urdhëruar tani që pasuritë e tij duhet të dalin në ankand për të shlyer borxhin. Kështu, vila luksoze e Cafu do të dalë në ankand më 4 prill dhe siç raportojnë mediat braziliane , vlera e saj llogaritet në 7.5 milionë euro.

Megjithatë, nëse vila nuk shitet gjatë ankandit, çmimi i saj do të jetë dyfish më i ulët dhe do të shitet për gjysmën e shumës. Prandaj të gjithë e presin një skenar të tillë.
Vila ka katër kate dhe e gjithë prona ka një sipërfaqe prej 2500 metrash katrorë. Ka gjashtë apartamente luksoze, një fushë futbolli, një kinema, një sauna, një dhomë trofesh dhe shumë objekte të tjera.

Meqë ra fjala, borxhi i Cafu shkon në mbi 2 milionë euro dhe problemet vazhdojnë prej pesë vitesh.

Cafu e filloi karrierën e tij në Sao Paulo, më vonë luajti për Zaragoza, Juventude dhe Palmeiras, përpara se të shkonte në Itali ku bëri emër në fanellat e Romës dhe Milanit.

Cafu luajti 143 ndeshje për kombëtaren braziliane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori