Vetëm pesë minuta iu nevojiten Takefusa Kubos që të prodhojë një gol te Getafe

Takefusa Kubo ka pasur nevojë për vetëm pesë minuta që të tregojë ndikimin e tij në fushë për Getafen.

Në ndeshjen kundër Elches, Kubo hyri në lojë në minutën e 64-të, derisa rezultati ishte 1-1.

Në minutën e 69-të, ai bëri një kalim të bukur në mbrojtjen kundërshtare, e më pas lanësoi një goditje të fuqishme.

Zyrtare: Takefusa Kubo nënshkruan me Getafen
Lexo po ashtu Zyrtare: Takefusa Kubo nënshkruan me Getafen

Portieri i Elches nuk arriti ta stoponte goditjen e fuqishme të Kubos, me topin që përfundoi në këmbët e Jaime Matas, që realizoi me lehtësi.

Në fund, Getafe fitoi 3-1 kundër kundërshtari në javën e 18-të në La Liga.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë Takefusa Kubo e kompletoi huazimin e tij në Getafe nga Real Madridi deri në fund të këtij sezoni. /Telegrafi/

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll