LAJMI I FUNDIT:

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Oliver Kahn, ish-portier, kapiten dhe CEO i Bayern Munich, ka uruar Bayer Leverkusenit për titullin e kampionit, ndërsa u ndal edhe te problemet e klubit ku ai punoi gjatë.

Ai theksoi se vetëm një skuadër qëndron mbi Bayern Munich, ndërsa shtoi se po çuditet se si Thomas Tuchel nuk arriti të adaptohet me klubin.


“Thomas Tuchel, i cili dërgoi PSG-në me yje problematikë në finale dhe fitoi Ligën e Kampionëve me Chelsean, është duke hasur me probleme të shumta te Bayerni”.

“Nuk mund të gjykoj në lidhje me problemet, sepse nuk jam më i përfshirë. Gjithsesi, Thomas është një person dhe partner shumë i hapur, me të cilin mund të bisedosh lirisht”.

Janë 11 klube nga Evropa që kanë siguruar një vend në Kupën e Botës për klube, mbetet vetëm edhe një biletë
Lexo po ashtu Janë 11 klube nga Evropa që kanë siguruar një vend në Kupën e Botës për klube, mbetet vetëm edhe një biletë

“Leverkuseni ka zhvilluar një sezon të jashtëzakonshëm. Kjo ishte mënyra e vetme për të mundur Bayernin dhe për ta zbritur nga froni”.

“Ndoshta përveç Manchester Cityt, nuk ka skuadër tjetër më të mirë se Bayern Munich”, ka thënë legjenda gjermane. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori