LAJMI I FUNDIT:

Verona 2 – 2 Inter, vlerësimet e lojtarëve: Notat e Rrahmanit, Kumbullës dhe të tjerëve

Verona 2 – 2 Inter, vlerësimet e lojtarëve: Notat e Rrahmanit, Kumbullës dhe të tjerëve
Verona - Inter. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Interi ka barazuar në udhëtim te Verona 2-2, në një ndeshje spektakolare dhe me rikthime në rezultat.

Vendasit shënuan golat me Laziovic e Veloso, teksa Antonio Candreva ishte më meritori për dy golat e Interit, ku të parin e shënoi vet e të dytin ishte goditja e tij që shtyu Di Marcon ta devijoj topin në portën e tij.

Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla ishin titullar në këtë takim për Veronën dhe patën paraqitje shumë të mirë.

Romelu Lukaku dhe Marash Kumbulla. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Reprezentuesi i Kosovës mori notën 6,6 ku bëri edhe një asistim, teksa Kumbulla u vlerësua me notën 7,3 që ishte ndër më të lartat te vendasit.

Antonio Candreva pati paraqitje shumë të mirë te mysafirët, ndërsa me lojë të mirë u dalluan edhe Alexis Sanchez, Diego Godin e Gagliardini.

Interi me këtë barazim ka humbur edhe pozitën e tretë në tabelë që tani mbahet nga Atalanta. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Mësoni pse Holandës iu anulua goli i Xavi Simons kundër Francës

Përfaqësueset
Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

Barcelona po tenton ta shes yllin e skuadrës për ta paguar klauzolën e Nico Williams

La Liga
Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Rakitic shpërndan një postim që trazon ujërat te kroatët, pas barazimit me Shqipërinë

Përfaqësueset
Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Sot luhen tri ndeshje në Euro 2024: Vëmendja në sfidën Turqi - Portugali

Ndërkombëtare

"Ndaj tij do të zbatohen sanksione disiplinore dhe financiare" - klubi i Rubin Kazanit me reagim për situatën e Mirlind Dakut

Përfaqësueset
Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Kritikat e mëdha për Harry Kane, reagon edhe legjenda Alan Shearer

Ndërkombëtare
Kalo në kategori