Nga 14 tetori, në Cineplexx do të fillojnë të shfaqen tre super filma të rinj.

Nga data 14 tetor, në Cineplexx do të keni mundësi t’i shihni disa nga premierat më të fundit botërore. Filmi më i pritur i kësaj jave është super-filmi Venom: Let There be Carnage, vazhdim i filmit të pare të antiheroit të pazakontë, Venom. Së bashku me premierën e këtij filmi, do fillojnë shfaqjen edhe super-horrori Halloween Kills si dhe The Last Duel, filmi i fundit nga regjisori i njohur Ridley Scott. Të tre këta filma do të nisin shfaqjen në të dy kinemanë Cineplexx, në Prishtinë dhe Prizren.

Tre filmat që do të fillojnë të shfaqen këtë javë janë:

1) Venom: Let There be Carnage

Një vazhdim i filmit Venom (2018). Tom Hardy kthehet në ekranin e madh si mbrojtësi vdekjeprurës Venom, një nga personazhet më të mëdhenj dhe më kompleks të Marvel.

2) Halloween Kills

Saga e Michael Myers dhe Laurie Strode vazhdon në kapitullin tjetër emocionues të serisë së Halloween. Filmi vjen nën regjinë e David Gordon Green, ndërsa në rolet kryesore Jamie Lee Curtis, Anthony Michael Hall dhe Judy Greer. Filmi është vazhdim i filmit Halloween (2018).

3) The Last Duel

Mbreti Charles VI deklaron se Kalorësi Jean de Carrouges duhet të zgjidh mosmarrëveshjen me shërbëtorin e tij duke e sfiduar atë në një duel. Filmi është në regjinë e mjeshtrit Ridley Scott, ndërsa në rolet kryesore janë yjet e njohura të filmit si Matt Damon, Adam Driver, Ben Affleck si dhe Jodie Comer.

Biletat për këta filma mund t’i blini çdo ditë prej orës 14:00 në Cineplexx, ose përmes aplikacionit Cineplexx KS. Më shumë informata rreth filmave mund t’i gjeni në webfaqën e Cineplexx.