LAJMI I FUNDIT:

Vëllai i Michael Schumacher zbulon prapaskena se çfarë i pëlqente legjendës së Formula 1 pas çdo gare

Vëllai i Michael Schumacher zbulon prapaskena se çfarë i pëlqente legjendës së Formula 1 pas çdo gare

Michael Schumacher ishte një pilot mahnitës dhe festoi shumë, gjatë karrierës së tij legjendare në Formula 1.

Shtatë herë kampioni i botës kishte gjithmonë shumë arsye për të festuar gjatë viteve të tij më të mira të garave midis 1991 dhe 2006. Ishte kjo periudhë që e pa atë të fitoi të shtatë titujt e tij botërorë gjatë kohës së tij me Benetton dhe Ferrarin.

Me sukses të madh vijnë festimet e mëdha, siç u kujtua me nostalgji nga vëllai i tij Ralf Schumacher, një tjetër ish-pilot i F1 i cili ishte gjithmonë në krah të vëllait të tij legjendar në pistë. Ndërsa Schumacher ishte gjithmonë i qetë dhe elegant pas timonit të makinave të tij.

Zbulohet pasuria neto e Michael Schumacher: Miliona euro, makina luksoze dhe prona të shumta
Lexo po ashtu Zbulohet pasuria neto e Michael Schumacher: Miliona euro, makina luksoze dhe prona të shumta

“Ne patëm shumë festa legjendare në atë kohë në kateringun e Karlheinz Zimmermann”, ka thënë Ralf për kanalin Formel1.de në YouTube kur kujtonte një sesion veçanërisht një festë të madhe në Japoni.

“Por, edhe atëherë, ne festuam, dhe zakonisht ishte në Suzuka, ku ishte situata shumë ekstreme. Më kujtohen pantallonat e grisura e gjëra të tilla, por kjo është pjesë e një periudhe shumë të bukur”.

Fituesi i Çmimit të Madh kanadez të Formula 1, piloti i Ferrarit, Michael Schumacher (R) i Gjermanisë, flet me vëllain e tij, pilotin e vendit të dytë të Williams, Ralf Schumacher
Ralf dhe Michael Schumacher

“Sapo u nisëm drejt hotelit me një kran (pajisje për lëvizjen e gjërave të rënda) në mbrëmje. Unë isha gjithashtu në të. Ishte mjaft argëtuese. Kujtime shumë të bukura që nuk do të doja të humbisja”. Ai shtoi: “Ne në fakt shkuam në bare karaoke. Të cilat ishin në trend në atë kohë”.

“Aty u takuan të gjithë dhe atë ditë vazhdoi deri në orën 5:00 të mëngjesit. E mbaj mend shumë mirë sepse më duhej të fluturoja për në Shangai pa gjumë dhe më duhej ta ndaloja intervistën disa herë në Shangai sepse u ndjeva shumë i sëmurë. Por, ato ishin kohë të mira”, ka shtuar më tej ai.

Shpërndahen fotot të Michael Schumacher që nuk janë parë kurrë - fansat nuk u besojnë syve
Lexo po ashtu Shpërndahen fotot të Michael Schumacher që nuk janë parë kurrë - fansat nuk u besojnë syve

Michael nuk është parë në publik që nga aksidenti i tij i tmerrshëm në ski në vitin 2013. Legjenda e garave goditi kokën në një shkëmb teksa bënte ski në Alpet Franceze.

Pasi u dërgua me avion në një spital në Grenoble, ai u operua dhe u vendos në një koma të shkaktuar nga mjekësia. Familja e tij ka zgjedhur të mbajë të fshehtë çdo detaj të shërimit të tij ose gjendjes aktuale fizike. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Cristiano Ronaldo thyen një rekord shumë të pabesueshëm, por humbet një tjetër pa e goditur topin në Euro 2024

Përfaqësueset
Kalo në kategori