LAJMI I FUNDIT:

Vecino: Brozovic lojtari më i mirë i Interit

Vecino: Brozovic lojtari më i mirë i Interit

Uruguaiani i Interit, Matias Vecino ka thënë se Marcelo Brozovic është lojtari më i mirë që ka skuadra, ndërsa zbuloi se Borja Valero është shoku i tij më i ngushtë në San Siro.

Reklama

28-vjeçari ka luajtur në 18 ndeshje në Serie A këtë sezon, ku për konkurrencë ka emra si Stefano Sensi dhe Nicolo Barella.

Ai ka folur për lojtarin më të mirë në skuadër dhe shokun e ngushtë.

“Marcelo është, për mua, lojtari më i mirë që kemi në skuadër”.

“Nga jashtë, ju mund të merrni një imazh që është i ndryshëm nga realiteti. Marcelo është një djalë special”, ka treguar Vecino.

Vecino u largua nga Fiorentina në gusht të vitit 2017 një muaj pasi Borja Valero kishte lëvizur në të njëjtin drejtim dhe që atëherë ata ndajnë një dhomë kur luajnë jashtë shtëpisë me Nerazzurrët.

“Që kur erdha në Itali, e marr me vete”, thotë ai me shaka. “Ne kemi luajtur së bashku në Fiorentina dhe pastaj këtu”.

“Ai është shoku i skuadrës me të cilin kam ndarë më së shumti momente. Ai jeton afër dhe ne gjithashtu ndajmë një dhomë së bashku”, ka treguar Vecino. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Kalo në kategori