Sipas AS, anësori i Real Madridit, Lucas Vazquez ka refuzuar një lëvizje te Atletico Madridi dhe me siguri do të bashkohet me Milanin nëse ai nuk rinovon kontratën me Merengues.

Kontrata e anësorit spanjoll skadon në fund të sezonit dhe gazeta me bazë në Madrid raporton se Vazquez ka refuzuar të bashkohet me rivalët e qytetit.

Anësori nuk dëshiron të tradhtojë Los Blancos, klubin që ai ka mbështetur që kur ishte fëmijë. Prandaj ai nuk do të lëvizë në anën tjetër të qytetit.

Real Madrid shpreson se 29-vjeçari përfundimisht do të rinovojë kontratën dhe i ka ofruar spanjollit një marrëveshje të re 3.5 milionë euro për një vit.

Sidoqoftë, AS pretendon se Lucas Vazquez me siguri do të bashkohet me Milanin nëse ai përfundimisht refuzon ofertën nga klubi i tij.

Rossonerët kanë bërë ofertën më bindëse deri më tani megjithëse të dy palët nuk kanë arritur ende një marrëveshje.

Calciomercato raporton se anësori i Real Madridit ka kërkuar një pagë prej pesë milion euro në vit, por Milani nuk është i hapur për të ofruar aq shumë.

Vazquez është i hapur për të lëvizur në Milano, ku do të bashkohej me ish-shokun e tij të skuadrës Theo Hernandez. /Telegrafi/