LAJMI I FUNDIT:

Vazhdon trendi i nisur nga tifozët shqiptarë – austriakët provokojnë francezët me bukën “baguette”

Vazhdon trendi i nisur nga tifozët shqiptarë – austriakët provokojnë francezët me bukën “baguette”

Tifozët deri më tani po vazhdojnë të jenë kryefjala e këtij Kampionati Evropian, së paku e ngjarjeve që po ndodhi jashtë fushe.

Në Euro 2024, mbështetësit e kombëtareve po dhurojnë spektakël, duke prekur edhe në tradita.

Fillimisht, tifozët e Shqipërisë ngacmuan ata të Italisë, kur ua thyen shpagesat (njëri nga ushqimet tradicionale të këtyre të fundit) pak para ndeshjes.


View this post on Instagram

A post shared by LIONFIELD (@lionfieldmusic)

Përballja mes tanëve dhe Azurrëve përfundoi 2-1 në të mirë të italianëve.

Trendi i nisur nga tifozët kuq e zi ka vazhduar me ata të Austrisë, që kanë provokuar të Francës.

Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"
Lexo po ashtu Nga thyerja e shpagetave deri te ajo e televizorit: Momentet më gazmore të tifozëve deri tani në "Euro 2024"

Austriakët dhe Gjelat përballën nga ora 21:00 në ndeshjen e tyre të parë në kuadër të fazës së grupeve.

Një tifoz austriak ndanë në mes bukën e njohur në Francë, “baguette”, duke sinjalizuar se do të shpresojnë për fitore ndaj tyre.

Natyrisht se këto video po qarkullojnë shumë në mediat sociale, por që si në rastin e italianëve, edhe francezët mund ta përdorin këtë gjest në mënyrë qesharake nëse arrijnë të fitojnë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Shqipëria merr edhe një dënim nga UEFA për Euro 2024 - ndeshja e radhës 'pa' tifozë, por ka një kusht

Kombëtarja e Shqipërisë
Kalo në kategori