LAJMI I FUNDIT:

Vazhdojnë problemet për Alec Baldwinin – paditet nga tre anëtarë të ekipit të “Rust” për të shtënat fatale në vitin 2021

Vazhdojnë problemet për Alec Baldwinin – paditet nga tre anëtarë të ekipit të “Rust” për të shtënat fatale në vitin 2021

Tre anëtarë të ekipit të “Rust” ngritën një padi kundër Alec Baldwin dhe producentëve të filmit të hënën, sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga TMZ.

Reklama

Individët pretendojnë se janë përballur me ankthin dhe simptoma të çrregullimit të stresit post-traumatik pas të shtënave fatale në tetor të vitit 2021, ku mbeti e vdekur kinematografja Halyna Hutchins.

Siç u raportua më parë nga Page Six, ylli i “30 Rock” u deklarua i pafajshëm në këtë rast të enjten.

Alec Baldwin (Foto: Instagram)

Në padinë e re, Ross Addiego, Doran Curtin dhe Reese Price – ishin në kishën e vendosur në Bonanza Creek Ranch të New Mexico kur arma e Baldwinit qëlloi, duke vrarë Hutchins dhe duke lënë të plagosur regjisorin Joel Souza.

Hilaria tregon mbështetjen për bashkëshortin Alec Baldwin mes akuzave për të shtënat fatale në xhirimet e filmit “Rust”
Lexo po ashtu Hilaria tregon mbështetjen për bashkëshortin Alec Baldwin mes akuzave për të shtënat fatale në xhirimet e filmit “Rust”

Addiego, Curtin dhe Price pretendojnë se ata ishin në afërsi të aktorit, kur ndodhi ngjarja tronditëse.

Ekipi i “Rust” gjatë xhirimeve (Foto: Instagram)

Baldwin akuzohet se nuk i kushtoi vëmendje kësaj pjese, për të siguruar që arma të mos ishte e mbushur me plumba të vërtetë.

Ai fillimisht mohoi akuzat se kishte tërhequr ndonjëherë këmbëzën e armës, por prokurorët argumentuan se “fotot dhe videot tregojnë qartë Baldwinin” përpara të shtënave vdekjeprurëse.

Ekipi i “Rust” gjatë xhirimeve (Foto: Instagram)

Alec tani nuk lejohet të pijë alkool, të zotërojë një armë ose të flasë me dëshmitarë të mundshëm, përveç diskutimit për vazhdimin e xhirimeve të “Rust”.

Filmi është planifikuar të rifillojë me xhirimet këtë pranverë. /Telegrafi/

Alec Baldwin (Foto: Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Ndërkohë që Messi mban distancë me modelet, reagimi emocionues i Antonelas kur sheh David Beckham kapet në kamera

Magazina
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Magazina
Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Blero publikon foto nga darka romantike me të dashurën e re

Magazina
Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Albërije Hadërgjonaj reagon ndaj deklaratave fyese të Albano Bogdos ndaj Albanit dhe Beatrixës

Magazina
Elegante dhe me stil, Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e radhës

Elegante dhe me stil, Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e radhës

Magazina
Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Xhuli Nura zbulon të dashurin e saj të ri?

Magazina
Kalo në kategori