LAJMI I FUNDIT:

Vasfije Krasniqi reagon për rastin e 11 vjeçares: Kosova urgjent të nxjerr ligjin për kastrim kimik

Vasfije Krasniqi reagon për rastin e 11 vjeçares: Kosova urgjent të nxjerr ligjin për kastrim kimik
Foto: Arkiv

Deputetja e LVV-së, Vasfije Krasniqi-Goodman ka reaguar lidhur me rastin e dhunimit të 11 vjeçares e cila dyshohet se u dhunua nga pesë persona për shtatë orë rresht.

Reklama

Krasniqi-Goodman ka thënë se Kosova urgjent duhet të nxjerr ligjin për Kastrim Kimik.

“Mjaftë është mjaftë, Kosova urgjent të nxjerr ligjin për Kastrim Kimik, nuk kemi zgjidhje tjetër”, ka shkruar Krasniqi-Goodman.

Ajo ka thënë se është e tronditur me këtë rast, derisa kryerësit e kësaj vepre i ka quajtur barbarë me pamje njeriu

“Barbarë me pamje njeriu” E, shokuar, madje as ne këtë moment nuk po arrij me marr veten time nga lajmi që më tronditi, më tronditi kaq shumë sa nuk mund të gjejë shprehje ta shpreh indinjatën time të thellë. Se sa, vuaj në shpirt kur dëgjoi diçka të tillë e din vetëm Zoti, më dhemb shpirti sepse, edi që jeta e një të miture është shkatërruar nga, disa barbarë, barbaria dhe barbaret nuk duhet të kenë vend në shoqërinë tonë”, ka shkruar deputetja e LVV-së. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Zmbrapset Vuçiq: Do të tërheq forcat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Qeveria e Kosovës: Serbia ka vendosur afër kufirit edhe artilerinë e rëndë

Qeveria e Kosovës: Serbia ka vendosur afër kufirit edhe artilerinë e rëndë

Lajme
Policia gjen sërish armë të rënda dhe municion në veri

Policia gjen sërish armë të rënda dhe municion në veri

Lajme
Kështu kishte folur Oliver Ivanoviq për Milan Radoiçiqin - disa muaj para se të vritej

Kështu kishte folur Oliver Ivanoviq për Milan Radoiçiqin - disa muaj para se të vritej

Lajme
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
Grumbullimi i forcave serbe në kufi me Kosovën dhe kërkesa e SHBA-së për largimin e tyre – lajm në mediat ndërkombëtare

Grumbullimi i forcave serbe në kufi me Kosovën dhe kërkesa e SHBA-së për largimin e tyre – lajm në mediat ndërkombëtare

Lajme
Kalo në kategori